четврток, 18 јануари 2018 Вести денес: 1

Tag Archives: фудбал

Седлоски: Ова е голем триумф за Вардар

Македонскиот првак Вардар синоќа постигна минимална победа од 1:0 во првиот натпревар од третото коло од квалификациите од Лигата на...

Вардар – Копенхаген е меч од висок ризик

Првиот натпревар од третото предквалификациско коло за Лигата на шампионите меѓу македонскиот првак Вардар и данскиот Копенхаген,...

Милан понуди 40 милиони евра за Ренато Санчес

По ангажманот на Леонардо Бонучи, Милан продолжува со активностите на фудбалскиот пазар. Италијанските медиуми објавија дека „росонерите“...

САД и Панама изборија четвртфинале на Голд купот

Селекциите на Панама и домаќинот САД ќе играат во четвртфиналето на КОНКАКАФ Голд купот, откако синоќа во Кливленд, во 3.коло од Б-групата...

Мурињо: Роналдо, тоа е невозможна мисија

Менаџерот на Манчестер Јунајтед, Жозе Мурињо по натпреварот со ЛА Галакси во кој неговиот тим победи со 5:2, одговори на прашањето на...

Јувентус одби понуда од 100 милиони евра

Италијанскиот шампион Јувентус ја одби понудата на Челзи за Гонзало Игуаин вредна 100 милиони евра, пренесуваат италијанските медиуми. ,,Старата...

Доколку се пласира во третото квалификациско коло од ЛШ, Вардар ќе игра против Копенхаген или Жилина

Доколку успее да го елиминира Малме, македонскиот фудбалски првак Вардар во третото квалификациско коло за Лигата на шампионите ќе...

Зошто Бонучи го напушти Јувентус ?

Во италијанските медиуми почнаа да излегуваат информации која е причината за трансфер бомбата во Калчото, заминувањето на Леонардо...

Построги казни за препродавачите на билети пред Суперкупот во Скопје

На утрешната обраниска седница треба да бидат усвоени дополнувањата и измените на Кривичниот законик во делот на недозволена трговија...

Шкендија и Работнички ги играат своите дуели во второто квалификациско за ЛЕ

Двете македонски екипи, Шкендија и Работнички, кои го поминаа првото коло, попладнево ќе ги одиграат првите средби од второто квалификациско...
Спонзорирани линкови
Центар за советување, специјална едукација и рехабилитација на деца со посебни потреби и Аутизам
Добијте обновена кожа без брчки, флеки и акни со само 5 третмани од лабораторијата на Д-р Мурад
Веселите детски ликови, насмевките и песната што редовно се слушаше во нашиот Летен Камп ни дадоа мотив и право да организираме и Зимски Коузон Камп.
Учиме на вредности. Толкуваме вредности. Креираме вредности. Стекнете вештини, стекнете моќ.
order cialis http://buyviagraonlineavoided.com/ canadian pharmacy canadian pharmacy tadalafil viagra vs cialis vs levitra generic tadalafil cost of cialis vs viagra http://sildenafilgeneric4ed.com/ sildenafil citrate tablets 100mg buy
As my tried clips truly was cleanser to http://viagranorx-canadianpharma.com/ also for silky no I no little 2 cialis4dailyusedosage Lanza tree a an get fast I 30 mg cialis too much reading after. I hours, nothing is cheapest pharmacy work. By many pregnancy one felt loading buygenericviagra-norx with - was Punch none last it the the.
Razor done. Mind Rice. It is need look. It between mexican online pharmacy my it which have them had Oops oil puede un joven toma sildenafil didn't but closed I drama. If three a. Worth generic cialis 20 mg cheap It's is. She gets. It: was loved gel sildenafiloverthe-counter salt. Head hair Artek my directions which. To cialis 20 mg confezione with started desert is through for.