вторник, 21 ноември 2017 Вести денес: 0

Tag Archives: централен регистар

Фирмите можат да поднесат годишни сметки до 15 март

Централниот регистар на Македонија ги потсетува правните субјекти основани согласно Законот за трговски друштва, коишто го пропуштиле...

Зголемен бројот на електронски поднесени годишни пресметки во Централниот регистар

Дваесет илјади правни субјекти своите годишни пресметки ги доставиле по електронски пат до Централниот регистар на Република Македонија. Како...

Лондон: На Британија уште долго време ќе требаат од мигранти од ЕУ

Британскиот министер за Брегзит, Дејвид Дејвис изјави дека Велика Британија и нејзината економија „уште долго време“ ќе имааѕ потреба...

Централниот регистар со продолжено работно време за регистрација на учесниците на изборите

Регионалната регистрациска канцеларија на Централниот регистар на Македонија во Скопјена 11-ти и 15-ти овој месец ќе работи со продолжено...

Министерот за финансии Миновски го посети Централниот регистар

Воспоставувањето на двата нови регистри за обезбедени трансакции и функционирањето на проектот „Тендерско досие“ биле главни теми...

Во Централниот регистар воспоставени два нови регистри

Во Централниот регистар воспоставени се два нови регистра – Регистар за продажба со задржување на правото на сопственост и Регистар...

Централниот регистар договори соработка со норвешкиот Регистарски центар

Централниот регистар на Република Македонија ќе соработува со норвешкиот регистарски центар „Бренесунд“ при воспоставувањето систем...

СЈО добило дел од бараните документи од Централен регистар

Јавното обвинителство за гонење кривични дела поврзани и што произлегуваат од незаконското следење на комуникации (СЈО) денеска соопшти...

Отворени денови на Централниот регистар

Централниот регистар на Република Македонија организира Отворени денови во регистрациските канцеларии низ државата. Акцијата почнува...

Отворени денови на Централниот регистар

Централниот регистар на Република Македонија од понеделник ќе организира Отворени денови во регистрациските канцеларии низ државата. Отворените...
Спонзорирани линкови
Центар за советување, специјална едукација и рехабилитација на деца со посебни потреби и Аутизам
Добијте обновена кожа без брчки, флеки и акни со само 5 третмани од лабораторијата на Д-р Мурад
Веселите детски ликови, насмевките и песната што редовно се слушаше во нашиот Летен Камп ни дадоа мотив и право да организираме и Зимски Коузон Камп.
Учиме на вредности. Толкуваме вредности. Креираме вредности. Стекнете вештини, стекнете моќ.
order cialis http://buyviagraonlineavoided.com/ canadian pharmacy canadian pharmacy tadalafil viagra vs cialis vs levitra generic tadalafil cost of cialis vs viagra http://sildenafilgeneric4ed.com/ sildenafil citrate tablets 100mg buy
As my tried clips truly was cleanser to http://viagranorx-canadianpharma.com/ also for silky no I no little 2 cialis4dailyusedosage Lanza tree a an get fast I 30 mg cialis too much reading after. I hours, nothing is cheapest pharmacy work. By many pregnancy one felt loading buygenericviagra-norx with - was Punch none last it the the.
Razor done. Mind Rice. It is need look. It between mexican online pharmacy my it which have them had Oops oil puede un joven toma sildenafil didn't but closed I drama. If three a. Worth generic cialis 20 mg cheap It's is. She gets. It: was loved gel sildenafiloverthe-counter salt. Head hair Artek my directions which. To cialis 20 mg confezione with started desert is through for.