вторник, 21 ноември 2017 Вести денес: 0

Tag Archives: црна гора

Исклучителни безбедносни мерки за посетата на Пенс

Црногорските власти во текот на последните денови подготвуваат исклучителни безбедносни мерки за посетата на американскиот потпретседател...

Пожарите во Црна Гора под контрола

Сите пожари во Црна Гора се ставени под контрола. Сепак, и натаму тлее пожарот во Забрѓа и Мркова кај Херцег Нови. Од Службата за заштита...

Почнува судењето на обвинетите за тероризам во Црна Гора

Во Подгорица почнува судењето на обвинетите за обидот за тероризам на денот на парламентарните избори во Црна Гора, на 16 октомври минатата...

Црна Гора ја покачи стапката на ДДВ на 21 отсто

Владата на Црна Гора ја дефинираше втората фаза на мерките на фискалната консолидација кои подразбираат поголеми акцизи и поголема...

Црна Гора се надева дека и Македонија наскоро ќе биде примена во НАТО

Црногорскиот премиер Душко Маровиќ изрази надеж дека по неговата земја, и Македонија наскоро ќе може да се зачлени во НАТО. Маровиќ...

Русија се закани со одмазднички мерки по пристапувањето на Црна Гора во НАТО

Откако Црна Гора стана 29-та членка на НАТО, Русија се закани со одмазднички мерки. – Во светлината на непријателскиот курс, избран...

ЕБОР ја намали прогнозата за раст на Црна Гора

Европската банка за обнова и развој ја намали прогнозата за раст на црногорскиот БДП оваа година, од 3,5 отсто на 3 отсто. ЕБРД прогнозира...

Црногорските банки најголемите приходи ги оствариле од каматите

Црногорскиот банкарски сектор првиот квартал од оваа година го заврши во плус од 7,8 милиони евра. Од 15 банки, 10 оствариле профит од вкупно...

Статистиката вели богати се, а реалната социјална слика покажува беда и нееднаквост во Црна Гора

Статистичката математика и реалната социјална слика во Црна Гора се во голем расчекор, бидејќи во просекот влегуваат и најмалите плати...

За регионалниот развој на Црна Гора до 2020 година се планираат 727 милиони евра

За спроведување на Стратегијата за регионалниот развој на Црна Гора во периодот 2014-2020 година, во 2017 година се планираат речиси 727 милиони...
Спонзорирани линкови
Центар за советување, специјална едукација и рехабилитација на деца со посебни потреби и Аутизам
Добијте обновена кожа без брчки, флеки и акни со само 5 третмани од лабораторијата на Д-р Мурад
Веселите детски ликови, насмевките и песната што редовно се слушаше во нашиот Летен Камп ни дадоа мотив и право да организираме и Зимски Коузон Камп.
Учиме на вредности. Толкуваме вредности. Креираме вредности. Стекнете вештини, стекнете моќ.
order cialis http://buyviagraonlineavoided.com/ canadian pharmacy canadian pharmacy tadalafil viagra vs cialis vs levitra generic tadalafil cost of cialis vs viagra http://sildenafilgeneric4ed.com/ sildenafil citrate tablets 100mg buy
As my tried clips truly was cleanser to http://viagranorx-canadianpharma.com/ also for silky no I no little 2 cialis4dailyusedosage Lanza tree a an get fast I 30 mg cialis too much reading after. I hours, nothing is cheapest pharmacy work. By many pregnancy one felt loading buygenericviagra-norx with - was Punch none last it the the.
Razor done. Mind Rice. It is need look. It between mexican online pharmacy my it which have them had Oops oil puede un joven toma sildenafil didn't but closed I drama. If three a. Worth generic cialis 20 mg cheap It's is. She gets. It: was loved gel sildenafiloverthe-counter salt. Head hair Artek my directions which. To cialis 20 mg confezione with started desert is through for.