вторник, 21 ноември 2017 Вести денес: 0

Tag Archives: шешељ

Брамерц: Укинување на пресудата на Шешељ е приоритет за Хаг

Укинувањето на првостепената пресуда, со која Воислав Шешељ е ослободен од обвиненијата за воени злосторства, е приоритетна задача...

Обвинителството во Хаг најави дека ќе поднесе жалба на пресудата за Шешељ

Обвинителството на Хашкиот трибунал денеска најави дека ќе поднесе жалба на пресудата со која лидерот на српските радикали Воислав...

„Дело“: Вучиќ спроведе план за консолидација на власта

Премиерот на Србија, Александар Вучиќ успешно го спроведе својот план и ја консолидираше власта, оценува љубљанскиот весник „Дело“...

Шешељ и долгорочните политички последици

Јакнењето на позицијата на лидерот на радикалите му оди на рака на Вучиќ, но не и на Николиќ и сите деривати на Демократската партија...

Шешељ: Ќе отидам во БиХ или како нејзин државјанин или на друг начин

Лидерот на Српската радикална партија (СРС), Воислав Шешељ изјави дека ќе влезе во Босна и Херцеговина на „кој било начин – или како...

Брамерц најави жалба на Хашкото обвинителство на пресудата за Шешељ

Главниот обвинител на Хашкиот трибунал, Серж Брамерц денеска изјави дека Обвинителството одлучило да се жали на пресудата за Воислав...

Артман шокирана од ослободителната пресуда за Шешељ

Поранешната портпаролка на Хашкиот трибунал, Флоренс Артман изјави дека е шокирана од ослободителната пресуда за лидерот на српските...

Брамерц: За неколку дена ќе решиме дали ќе ја обжалиме пресудата за Шешељ

Главниот обвинител на Хашкиот трибунал Серж Брамерц изјави дека е уверен оти семејствата на жртвите и голем број луѓе нема да бидат...

Шешељ: Благодарност до двајцата чесни судии, идејата за голема Србија е бесмртна

Воислав Шешељ по ослободителната пресуда на Хашкиот трибунал изјави дека судиите ја донеле единствената можна пресуда од правен аспект. Лидерот...

Шешељ запали знамиња на ЕУ и НАТО

Лидерот на Српската радикална партија (СРС), Војислав Шешиљ денеска пред зградата на Специјалниот суд во Белград запали знамиња на ЕУ...
Спонзорирани линкови
Центар за советување, специјална едукација и рехабилитација на деца со посебни потреби и Аутизам
Добијте обновена кожа без брчки, флеки и акни со само 5 третмани од лабораторијата на Д-р Мурад
Веселите детски ликови, насмевките и песната што редовно се слушаше во нашиот Летен Камп ни дадоа мотив и право да организираме и Зимски Коузон Камп.
Учиме на вредности. Толкуваме вредности. Креираме вредности. Стекнете вештини, стекнете моќ.
order cialis http://buyviagraonlineavoided.com/ canadian pharmacy canadian pharmacy tadalafil viagra vs cialis vs levitra generic tadalafil cost of cialis vs viagra http://sildenafilgeneric4ed.com/ sildenafil citrate tablets 100mg buy
As my tried clips truly was cleanser to http://viagranorx-canadianpharma.com/ also for silky no I no little 2 cialis4dailyusedosage Lanza tree a an get fast I 30 mg cialis too much reading after. I hours, nothing is cheapest pharmacy work. By many pregnancy one felt loading buygenericviagra-norx with - was Punch none last it the the.
Razor done. Mind Rice. It is need look. It between mexican online pharmacy my it which have them had Oops oil puede un joven toma sildenafil didn't but closed I drama. If three a. Worth generic cialis 20 mg cheap It's is. She gets. It: was loved gel sildenafiloverthe-counter salt. Head hair Artek my directions which. To cialis 20 mg confezione with started desert is through for.