петок, 19 јануари 2018 Вести денес: 0

Tag Archives: шкендија

Познати термините за мечевите на Вардар и Шкендија

Европската фудбалска федерација (УЕФА) ги објави термините на три од четирите натпревари кои македонските претставници Вардар и Шкендија...

Вардар против Фенербахче, а Шкендија против Милан во баражот од Лига Европа

Атрактивни противници добија македонските екипи во баражот од Лига Европа, шампионот Вардар ќе игра против турската екипа Фенербахче,...

Шкендија гостува кај Работнички

Фудбалските прволигаши попладнево ги играат натпреварите од 25.коло, а дербито се игра на Националната Арена „Филип Втори“ каде трето...

Нов пораз на Шкендија сега и Шкупи подобар тетовци

Фудбалерите на Шкеднија очигледно се во резултатска криза. Откако во неделата го загубија дербито со Вардар, денеска повторо пред својата...

Работнички гостува кај Шкендија во Купот на Македонија

Во реприза на ланското финале на фудбалскиот Куп на Македонија попладнево во Тетово Шкендија и Работнички ќе го одиграат реванш осминафиналето. На...

Шкендија гостува кај Пелистер

Во Првата фудбалска лига на Македонија попладнево ќе се одиграат четири дуели, а дербито се игра во Битола каде второпласираната Шкендија...

Нов дуел на Работнички и Шкендија

За само три дена фудбалерите на Работнички и Шкендија ќе го одиграат вториот меѓусебен дуел. Откако во средата играа во осминафиналето...

Шкендија подобра од Работнички во дуел од Купот на Македонија

Во реприза на минатогодишното финале на фудбалскиот Куп на Македонија, екипата на Шкендија го победи Работнички со 2-0. Во првиот натпревар...

Вардар сам на врвот, Шкендија освои само бод

Актуелниот македонски фудбалски шампион Вардар забележа убедлива победа со 4:0 на гостувањето кај Македонија ЃП, додека Шкендија која...

Шкендија во осминафиналето на Купот на Македонија

Бранителот на Купот на Македонија, екипата на Шкендија со победа од 11:0 над Големо Коњаре успеа да се пласира во осминафиналето од ова...
Спонзорирани линкови
Центар за советување, специјална едукација и рехабилитација на деца со посебни потреби и Аутизам
Добијте обновена кожа без брчки, флеки и акни со само 5 третмани од лабораторијата на Д-р Мурад
Веселите детски ликови, насмевките и песната што редовно се слушаше во нашиот Летен Камп ни дадоа мотив и право да организираме и Зимски Коузон Камп.
Учиме на вредности. Толкуваме вредности. Креираме вредности. Стекнете вештини, стекнете моќ.
order cialis http://buyviagraonlineavoided.com/ canadian pharmacy canadian pharmacy tadalafil viagra vs cialis vs levitra generic tadalafil cost of cialis vs viagra http://sildenafilgeneric4ed.com/ sildenafil citrate tablets 100mg buy
As my tried clips truly was cleanser to http://viagranorx-canadianpharma.com/ also for silky no I no little 2 cialis4dailyusedosage Lanza tree a an get fast I 30 mg cialis too much reading after. I hours, nothing is cheapest pharmacy work. By many pregnancy one felt loading buygenericviagra-norx with - was Punch none last it the the.
Razor done. Mind Rice. It is need look. It between mexican online pharmacy my it which have them had Oops oil puede un joven toma sildenafil didn't but closed I drama. If three a. Worth generic cialis 20 mg cheap It's is. She gets. It: was loved gel sildenafiloverthe-counter salt. Head hair Artek my directions which. To cialis 20 mg confezione with started desert is through for.