фудбал

Пронајдени се 23 резултати на тема „фудбал“
Спорт

Скандалите на СП почнаа: Бразилците не можеле да одбијат руска вотка па мртви пијани“ заминаа на тренинг (ВИДЕО)

Само што стигнаа во Русија, Бразилците ги пробаа „руските специјалитети”. Според наводите на руските медиуми, Бразилците пред тренингот...
Спорт

Протече видео од забавата на мексиканските репрезентативци со 30 ескорт дами, сите зборуваа за лудата забава (ВИДЕО)

Девет репрезентативци на Мексико се фатени во друштво на 30 проститутки за време на подготовките за Мундијалот во Русија, а сега осамна...
Спорт

Хаос на натпреварот Спортинг Лисабон-Бенфика: Хулигани нападнаа фудбалери – Стефан Ристовски едвај спаси жива глава

Вистински хаос се случи по денешниот натпревар во кој Спортинг Лисабон не успеа да издвојува победа и пласманот во Лигата на шампиони...