Мицкоски

Пронајдени се 38 резултати на тема „Мицкоски“
Македонија

Мицкоски и дијаспората: Сојузот ги смета договорот и референдумот за антимакедонски, противуставни, противправни и репресивни

Делегација на Сојузот на македонски здруженија од дијаспората, предводена од Застапникот Игор Александров, вчера оствари средба со...
Македонија

Средба меѓу Хан и Мицкоски, евроатланските интеграции се клучен фактор за стабилност и просперитет

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денес оствари средба со Јоханес Хан, комесар за соседска политика и преговори за проширување...
Македонија

Мицкоски до Заев: Немој да се криеш, излези на ТВ дуел да зборуваме и за договорот, и за секојдневните афери

Во своето гостување на телевизија Алфа, претседател на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски уште еднаш го повика премиерот Зоран Заев да се...
Македонија

(Видео) Мицкоски: Покрај трговијата со идентитетот и бројните афери, се случува и крах во економијата

-Во периодот кога не престануваат криминалите на владата на СДСМ, не сопираат скандалите со криминалните иновации и скандалите во Министерството...
Македонија

Мицкоски: Честитки до АРМ, а Владата кон нив да покаже поголема грижа, тие се еден од столбовите на нашата државност

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денес преку социјалните мрежи од лично име и од името на ВМРО-ДПМНЕ им го честиташе 18-ти...