Никос Коѕијас

Пронајдени се 68 резултати на тема „Никос Коѕијас“
Македонија

Коѕијас: Ако некои земји имаат проблем со Македонија требаше порано да кажат, а не сега да ја кочат ЕУ интеграцијата

Според нашето мислење, од моментот кога Европската комисија го постави ова лето како хоризонт за почеток на формалните преговори со...
Македонија

Грција нема да ја спречи евроатлантската интеграција на Македонија: Коѕијас утре ќе испрати писма до ЕУ и НАТО

Шефот на грчката дипломатија, Никос Коѕијас за денеска најави дека ќе ги потпише, а утре наутро ќе ги испрати писмата до ЕУ и НАТО, дека...