топ

Пронајдени се 873 резултати на тема „топ“
Македонија

Нацев: Војниците немаат основни средства, а Шекеринска ќе фрли 1 милион евра за фалење и кампања за капитулантскиот договор

Додека војниците немаат платен превоз, работат во стари униформи, а нивното мени е се посиромашно, Шекеринска од Буџетот на Министерството...
Македонија

Мицкоски: Честитки до АРМ, а Владата кон нив да покаже поголема грижа, тие се еден од столбовите на нашата државност

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денес преку социјалните мрежи од лично име и од името на ВМРО-ДПМНЕ им го честиташе 18-ти...
Македонија

ВМРО-ДПМНЕ: Или МВР нека го покаже работниот налог за викенд во Охрид на началникот на Алфите или истиот да си поднесе оставка и одговара

Тоа што МВР го крие наводниот работен налог за началникот на Алфите кој бил на викенд во Охрид со службено возило е доказ дека сведоци...