Сцена

ФОТО: Сара Мејс во целосно провиден фустан

ФОТО: Сара Мејс во целосно провиден фустан

Уште откако се појави на музичката сцена, пејачката Сара Мејс има свој специфичен моден печат што не остана незабележен.

Пердувот стана нејзиниот заштитен знак, но исто така и драматичните сценски стајлинзи во кои настапува. Веќе извесен период Сара соработува со модната дизајнерка Фросина Ангеловска, а нејзиниот имиџот постојано ја изненадува публиката.

Таа стана похрабра и одлучна во изборот, а не ретко се избира и комбинации за сигурни дами полни со самдоверба. Па така, модната соработничка на Сара овојпат ја преобрази во секси сирена во провидна црна тоалета од тантела.