Сцена

Познатиот македонски пејач се пресели на Флорида (ФОТО)

Познатиот македонски пејач се пресели на Флорида (ФОТО)

Поп-пејачот Дарко Илиевски неодамна со сопругата Ивана се пресели на Флорида. Тој на својот инстаграм-профил се пофали дека се веќе во Америка и дека уживаат на плажа.

„Се секираме во плиткото“, напиша Дарко под фотографијата.

Дарко и Ивана се венчаа во октомври 2016  година. Стружанката е ќерка на Славе Келешовски, кој трипати беше избран за најдобар диџеј во Југославија.

Se sekirame vo plitkoto 😋😋😋

A post shared by Darko Ilievski (@ilievskidarko) on

When i think of love, i think of you !!! 😍😍😍 @_therealivy_

A post shared by Darko Ilievski (@ilievskidarko) on

Daniel & Tamara wedding 😍😍😍

A post shared by Darko Ilievski (@ilievskidarko) on

Tezok zivot u pm 🙂

A post shared by Darko Ilievski (@ilievskidarko) on

Celo e koga ima se 😍😍😍

A post shared by Darko Ilievski (@ilievskidarko) on