Некатегоризирано

ФОТОГРАФИИТЕ ШТО ГО ОБИКОЛИЈА СВЕТОТ: Астори со ќеркичката пред неговата ненадејна смрт

ФОТОГРАФИИТЕ ШТО ГО ОБИКОЛИЈА СВЕТОТ: Астори со ќеркичката пред неговата ненадејна смрт

Ненадејната смрт на италијанскиот фудбалер Давид Астори ја шокираше фудбалската јавност ширум светот.

На социјалните мрежи кужи фотографија од фудбалерот со неговата две годишна ќерка. На Атори хоби му беше фотографирањето, што можи да се забележи и од оваа фотографија.

31 годишниот фудбалер во неделата во хотел во Удине беше пронајден без знаци на живот, пред официјалниот натпревар на неговиот тим во Серија А помеѓу Удинезе и Фиорентина.