Спорт

Го нокаутирал својот противник, па во рингот влегла публиката и му одржала лекција (ВИДЕО)

Го нокаутирал својот противник, па во рингот влегла публиката и му одржала лекција (ВИДЕО)

Во светот на боречките вештини се случуваат навистина некои неверојатни работи, а она што се случило на 42. Глори кикбокс случување, секако спаѓа во она најбизарното.

Имено, 30-годишниот борец Муртел Гроенхарт ја искористил можноста и со навистина „евтин и срамен потег“ го нокаутирал својот противник Харут Григориан, откако тој со грб бил свртен кон него. Меѓутоа, срамниот потег на Муртел публиката одлучила да го казни и влегла во рингот и физички го нападнала борецот.

Погледнете како изгледало сето тоа: