Спорт

Хит во Премиерлигата: Покрај главата на тренерот се појави – пенис! (ВИДЕО)

Хит во Премиерлигата: Покрај главата на тренерот се појави – пенис! (ВИДЕО)

Хадерсфилд на домашен терен беше поуспешен против Бурнмут со 4-1 во рамки на 27. коло во Премиерлигата, а еден детал го привлече вниманието на голем број гледачи.
Домашните фудбалери одиграа еден од најдобрите играчи во досегашниот дел од сезоната и стигнаа до важни три бодови во борбата за опстанок. Сепак, по мечот никој не зборуваше за одличната игра на Хадерсфилд туку за една случка на клупата на домаќинот.

Камерите се фокусираа на домашниот тренер Дејвид Вагнер, но многумина забележаа што се случува во позадина. Во тој момент еден од играчите на Хадерсфилд случајно им го покажа својот пенис на милиони гледачи, а видеото може да го погледнете тука.

sport1.mk