Спорт

Ова е последната фотографија на Астори, тргнувајќи за Удинезе

Ова е последната фотографија на Астори, тргнувајќи за Удинезе

Капитенот на Фиорентина, Давиде Астори ненадејно вчера почина на 31 годишна воздраст во Удинезе.

Фудбалската јавност сеуште е во шок и неверување, тој во саботата вечерта заедно со својот тим пристигнаа во Удина, каде што ребаше да го одиграат регуларниот натперевар во Серија А против екипата на Удинезе.

На социјалните мрежи кружи пи последната направена фотогравија од него додека со неговиот тим тргнувал во Удине.