Спорт

Оваа фотографија открива дека Меси не е од оваа планета?!

Оваа фотографија открива дека Меси не е од оваа планета?!

Меси не е од оваа планета? Оваа фотографија од Меси го заобиколи светот преку интернетот и социјалните мрежи, поради начинот на кој тој ја удира топката и како тоа изггледа неговата нога…едноставно не е од оваа планета.

Инаку, фотографијата е направена еден ден пред натпреварот со Атлетико Мадрид, каде што после натпреварот Барселона славеше победа со резултат од 1:0 со фантастичниот погодок се разибира на аргентинецот.