Свет

Син брутлно го искасапил својот татко!

Син брутлно го искасапил својот татко!

Р.Љ (37) денеска во семејниот стан во центарот на Белград го убил својот татко Б.Љ (69).

Татко то на убиецот бил поранешен фунцкционер а неговата мајка судија.

Радош на својот татко му нанел најмалку 15 убоди со нож во пределот на градите и грбот.

Откако го извршил убиството тој отишол кај свој пријател пошто му кашал што направил и го замолил слчајот да го пријави кај надлежните.

Според српските медиуми, осомничениот за убиството бил нарко зависник и се лечел.

Полицијата е не лице место и најавува повеќе детали за случајот.