Мицкоски

Пронајдени се 71 резултати на тема „Мицкоски“
Македонија

Мицкоски: ВМРО-ДПМНЕ останува противник на договорот од Преспа, како и на уставните промени кои водат до промена на идентитетот на државата

Во телефонска изјава за Сител лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски вели дека ВМРО-ДПМНЕ силно ја поддржува евроинтеграцијата на...
Македонија

(ВИДЕО) Мицкоски: Ќе покренам тужба против СДСМ за клевета, но и за нарушување на мојот кредибилитет и интегритет

Во интервју за Сител, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски вели дека во моментов во Македонија има Влада која нема никаков...
Македонија

Демократската фракција на ВМРО-ДПМНЕ го поддржува Мицкоски во расчистувањето со криминалните партиски структури

Демократската фракција во ВМРО ДПМНЕ се огласи со отворено писмо до претседателот Хиристијан Мицкоски: “Господине Мицковски, без...