Занимливости

Презгодна голферка е најголем ХИТ на Интернет: По нејзините облини сите полудуваат (ФОТО)

Презгодна голферка е најголем ХИТ на Интернет: По нејзините облини сите полудуваат (ФОТО)

Згодната американска голферка Пејџ Спиранац неодамна открила дека за време на турнир во Дубаи добила закани со смрт, а причината за тоа била нејзината провокативна облека за време на турнирот.

“Добивав навистина одвратни коментари, па дури и закани со смрт на социјалните мрежи, не е убаво некој да ме осудува поради тоа што го носам на себе, ја сум таква каква што сум”, рекла Пејџ.

Од друга страна, не зачудува ни тоа што таа сака да се облекува провокативно, затоа што навистина има што да покаже.