Под влијание на циклонска активност денес времето ќе биде облачно со повремени врнежи од дожд, кои попладне и во вечерните часови наместа ќе бидат пообилни (над 20 л/м2).

Во Скопје облачно, попладне и во вечерните часови со врнежи од дожд, повремено пообилни.