По пет многу успешни концерти во Осиек и пет во Загреб, Александра Пријовиќ заработи нешто помалку од 3,5 милиони евра, пишува хрватски 24sata.hr.Но тука не е крајот бидејќи таа најави концерти во Риека и Вараждин.

Првите концерти во двата града беа распродадени за помалку од еден ден, па пејачката најави нови датуми.

Билетите се продаваат во четири категории: фан пит по 30 евра, ВИП маси 45, трибини 32 и приземје 25 евра.