Премиерот и лидер на СДСМ, Димитар Ковачевски, вчера попладне имал средба во владата со скопскиот градоначалник Данела Арсовска и со градоначалникот на општина Карпош и претседател на ГРОМ, Стевчо Јакимовски, дознава НетПрес.

Целиот текст може да го прочитате ТУКА.