Како што соопшти МВР, случајот е пријавен ноќеска, во 00:25 часот во Полициската станица Неготино.

Р.О. е пренесен во комплексот клиники „Мајка Тереза“ за укажување лекарска помош.

Извршен е увид на местото на настанот од екипа на Полициската станица Неготино.