Берзата за нафта утринава е стабилна со благ пад на цената на барелот во однос на вчера.

Од утрово вредноста на барелот на лондонската берза е 105 долари што е пад од еден процент во однос на вчера. На американскиот пазар барелот е 99 долари.

Стабилен е и пазарот на круптовалути.

Биткоинот вреди 46.469, што е пад од 0.21 отсто во однос на вчера. Останатите криптовалути се во зелена зона.