Во СВР Охрид, вчера во 16.20 часот било пријавено дека во Спортско рекреативниот центар „Билјанини извори“ во Охрид, по завршување на фудбалски натпревар од третата езерска регионална лига, педесетиедногодишниок од Охрид, директор на фудбалскиот тим од истиот град физички го нападнал еден од играчите од фудбалскиот тим од струшкото село Долна Белица,

Од МВР информираат дека по целосно документирање на случајот, против напаѓачот ќе биде поднесена соодветна пријава.