ЕХФ со ранкинг во Лигата на шампионите, објави листа на топ 10 клуба кои се фаворити за титулата, во неа го нема македонскиот првак Вардар.

Новата сезона 2021/22 во ЛШ ќе стартува во среда, а од 18.45 часот во Норвешка македонскиот првак Вардар 1961 ќе го има својот прв натпревар во рамките од групата „А“ против Елверум.