Натпреварувачката комисија при Фудбалската федерација на Македонија по инцидентите на дербито во Тетово меѓу Шкеднија и Шкупи кога беа удрени неколку фудбалери и судија одлучи да го суспендира теренот на ФК Шкендија.

Натпреварувачката комисија го суспендира теренот на ФК Шкендија и го предаде клубот на дисциплинска комисија.

Дисциплинската комисија ќе одлучува за мерките кои ќе бидат преземени, информираат од ФФМ.