Андреа Колон, која живее во регионот Калабрија, на југот на Италија, ќе мора само да го засука ракавот на влезот во ресторан или кино и да покаже тетоважа на левата рака.

„Оригинално е, сакам да сум различен“, рече тој за „Кориере дела Калабрија“, откако станаа познати неговите фотографии на Инстаграм и Тикток.

Неговите родители, објасни тој, не биле толку воодушевени.

„Ме поттикнаа да бидам помалку импулсивен и да размислувам малку подобро пред да дејствувам“, рече тој.

Видеото објавено на TikTok покажува како се подготвува да влезе во ресторанот на Мекдоналдс и да крене рака. Стражарот на вратата потоа го скенира QR -кодот, но снимката застанува таму, па не е познато дали навистина необичната тетоважа му дозволила да купи хамбургер.