Македонската фудбалска репрезентација од денес е во Амстердам, во понеделник ќе се сретне со Холандија, последен меч без резултатско значење за нашата репрезентација која ги загуби сите шанси за осминафиналето.

 

Во релаксирана атмосфера, одржан првиот тренинг во Амстердам, средбата со Холандија се игра на стадионот „Јохан Кројф“ во понеделник од 18 часот.