На дуелот со Алборг постигна шест гола и стигна до бројката од 971 погодоци во Лигата на шампиони.

На врвот и натаму е нашиот Кирил Лазаров, кој има 1462 гола, иако тој ја одигра последната сезона, сепак тешко дека некој ќе го стигне. Никола Карабатиќ е зад него со 1091 гол.