Вчера во 22.00 часот во СВР Скопје, Ј.А.(34) од Скопје пријавила дека од семејниот дом се оддалечил нејзиниот син Н.М.(16) од Скопје.

Се преземаат мерки за пронаоѓање на лицето, информираат од МВР.