51-годишна жена од скопската населба Ѓорче Петров исчезнала, а во полиција пријавил нејзиниот сопруг, соопшти МВР.

„На 21.03.2023 во 09.30 часот во Полициската станица Ѓорче Петров, М.С.(65) од Скопје пријавил дека од домот се оддалечила неговата сопруга Т.С. (51)“, велат од полицијата.

Се преземаат мерки за пронаоѓање на жената.