Ливерпул е моќен, го почувствува тоа Манчестер Јунајтед. “Црвените” го декласираа големиот ривал со неверојатни 7-0.

Тимот на Јирген Клоп конечно заигра како во старите добри времиња. Се држеше Јунајтед речиси едно полувреме, но Коди Гакпо го отвори резултатот во 43.минута.

Нуњез и Гакпо на стартот на вториот дел најавија дебакл со брзи два гола, а потоа се приклучија и Мохамед Салах со два гола и Роберто Фирмино.