Клубот од Торино е подготвен да им понуди на виолетовите 50 милиони евра за транзицијата на нивниот најдобар стрелец во зима, пишува „Газета дело спорт“.

„Бјанконерите“ ги засилија напорите за трансфер на Србинот, бидејќи самиот Влаховиќ е заинтересиран за преселба во Јувентус.

Од друга страна, Фиорентина сака да добие 70 милиони евра за 21-годишниот играч.

Влаховиќ оваа сезона постигна 10 гола на 13 натпревари во Серија А