На 28.10.2021 во 14:00 часот во СВР Скопје, З.Р.(46) од Скопје пријавил дека околу 05:50 часот, додека извршувал работни задачи во објект на наплатна станица „Петровец“, по претходна расправија, бил физички нападнат од неговиот колега Ф.С..

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.