На 17.01.2023 во 12.40 часот на паркинг во центарот на Скопје полициски службеници од Единицата за внатрешни работи Центар и Бит Пазар ги лишија од слобода Е.К.(34) и О.Р.(39), поради основано сомнение за сторено кривично дело тешка кражба.

При преглед кај нив се пронајдени повеќе предмети кои биле користени при извршување на кривичното дело, како и предмети за кои постои основано сомнение дека се поврзани со кривично дело.

По целосно документирање на случајот, ќе биде поднесен соодветен поднесок.