–На 22.03.2021 во 15:00 часот во Полициската станица Бит Пазар Џ.Б.(51) од Скопје пријавила дека на ул.„Павле Илиќ“ нејзината ќерка била касната од куче скитник. Истиот ден во 16:25 часот во истата полициската станица А.О.(49) од Скопје пријавил дека на ул.„Ордан Чопела“ неговата малолетна ќерка, исто така, била касната од куче, соопшти полицијата.