Во другиот полуфинален меч ќе се сретнат дански Алборг и и другиот француски полуфиналист, тимот на Пари Сен-Жермен.

Кире Лазаров ќе го игра седмиот „Фајнал фор” во елитното ракометно натпреварување, од кои три има со Барселона, а по еднаш досега со Суидад Реал, Атлетико Мадрид и со Нант.

„Фајнал фор“ турнирот ќе се игра во Келн, Германија викендот на 12 и 13 јуни.