– При контрола на патнички автомобил„ Цитроен“ што тој го управувал на улица „Борис Кидрич“ во Кичево полициските службеници пронајдоа фолии со бела прашкеста материја и епрувета со непозната течност.Тие се одземени и предадени на вештачење а по целосно документирање на настанот ОВР-Кичево ќе поднесе соодветна пријава, рече портпаролот на СВР-Охрид, Стефан Димоски.

Тој потесети дека вчера рано наутро во 00:55 часот во угостителски објект лоциран на улица „Борис Кидрич“ во Кичево, нарушен е јавниот ред и мир со физички напад извршен од страна на Ф.И.(42) врз А.С.(39) двајцата од Кичево. Против напаѓачот ќе биде поднесена соодветна пријава