Вчера во 22:30 часот М.Ц.(42) од Скопје пријавила дека околу 18 часот на подрачјето на Ѓорче Петров, по претходни недоразбирања, нејзиниот малолетен син бил физички нападнат од неколку малолетници, од кои едниот употребил и тврд предмет.

Се работи на расчистување на случајот.