ОВР Дебар поднесе кривична пријава против Н.И.(37) од Дебар, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет наркотични дроги, психотропни супстанци и прекурсори“.

На 25.07.2021 на ул.„8 Септември“ во Дебар, полициските службеници кај него пронајдоа и одзедоа кокаин.