На 22.05.2021 во 12:30 часот во Полициска станица Гостивар било пријавено дека во сопствениот стан во Гостивар бил пронајден починат С.С.(52) од Гостивар.

Смртта била констатирана од доктор од итна медицинска помош. Увид на местото на настанот извршила увидна екипа на ОВР Гостивар, а по наредба на Јавен обвинител телото на починатиот е предадено за обдукција.