На 22.04.2024 во 23:30 часот во СВР Скопје, М.С.(35) од Скопје пријавил дека околу 17:50 часот во с.Арачиново-скопско, по претходно нарушени семејни односи, бил физички нападнат од Н.Р.(56) и Б.Р.(28), двајцата од истото село, кои употребиле и тврд предмет.

По целосно документирање на случајот ќе следува соодветен поднесок.