Триесет и четиригодишниот Аргентинец пропушти два натпревари во Париз поради повреда на коленото.

– Според информациите од таборот на парискиот клуб, Меси ќе биде на списокот за натпреварот против Сити, објави новинарот на „ТНТ Спортс“, Марсело Бехлер.

Натпреварот ПСЖ – Манчестер сити ќе се одигра на 28 септември, со почеток во 21 часот.