Денес Мицкоски на Фејсбук напиша:

-Кратка неформална средба со Андреас Шидер, европратеник од Австриската социјалистичка партија и претседавач на Мешовитиот парламентарен комитет ЕУ-Македонија. За европскиот пат, за иднината на нашата земја, за реалноста која мора да се промени за Македонија да оди напред

Тој е придружуван од потпретседателот на ВМРО ДПМНЕ Александар Николоски и секретарот за меѓународна соработка Тимчо Муцунски, каде учествуваат на парламентарното собрание на Европската Народна Партија.

Во текот на вчерашниот ден Мицкоски оставри повеќе средби.