Според пријавеното, околу 17.30 часот на ул.„Трета македонска бригада“ во Скопје тој со пиштол му се заканил на У.Р.(22) од Скопје.

По целосно расчистување и документирање на случајот ќе биде поднесена соодветна пријава, информираат од МВР.