На 26.06.2021 во 01,40 часот во Пробиштип пред угостителски објект од полициски службеници од Полициската станица Пробиштип бил лишен од слобода С.Ј.(21) од с.Герман–Ранковци бидејќи физички нападнал полициски службеници кои вршеле службени дејствија.

За настанот бил известен Јавен Обвинител.

По целосно документирање на случајот ќе биде поднесен соодветен поднесок.