Десет минути по полноќ, на улицата „Коста Абраш“ во Охрид, полициски службеници од СВР Охрид го привеле П.Д. (21) од Охрид, затоа што кај него бил пронајден и одземен нож.

По документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.