Најмалку 25 луѓе загинаа во пожар што изби во зграда во градот Синју во источната кинеска провинција Џиангкси.

Во гаснењето на пожарот учествуваа 120 пожарникари.

Непознат е бројот на повредени лица.

Сè уште не е позната причината за пожарот.