Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски вечерва гостува во емисијата „ Само интервју“ на Канал 5 телевизија.

Вечерва во 18:30 гостувам на Канал 5 ТВ каде што со новинарот Гоце Михајловски ќе разговараме за сите политички случувања и моменти во Македонија како и за сите погрешни политики на власта во заминување.
Следете!, напиша Николоски на социјалните мрежи.